Fotografia koncertowa 0

Voo Voo – prapramiera albumu „7” w Trójce

Voo Voo skończyło trzydzieści lat, a na koncie ma już więcej płyt, niż Stany gwiazdek na sztandarze. Nic nie wskazuje jednak na to, aby Wojciech Waglewski z zespołem wybierali się na emeryturę – zamiast tego wydają kolejny krążek, tematem czyniąc właśnie upływ czasu.

Na przedpremierowe wykonanie nowego albumu “7” artyści zaprosili do radiowej Trójki, zapowiadając, że koncert będzie miał formułę otwartej próby i prosząc publiczność o wyrozumiałość na wypadek ewentualnych potknięć. Studio im. Agnieszki Osieckiej było wypełnione po brzegi, kiedy wybiła 20:00 i zaświecił się czerwony napis “Antena”.

Waglewski opowiada, że materiał na “7” powstawał bez pośpiechu i spontanicznie, ale zanim się spostrzegł, cała płyta była już gotowa. “Po prostu weszliśmy do studia i nagraliśmy”, a tytuły piosenek, jak gdyby na dowód tego “dziania się”, ułożyły się w kolejne dni tygodnia.

W Trójce zabrzmiała cała płyta – od „Poniedziałku” do „Niedzieli” (czy raczej od singlowej „Środy” do „Wtorku”). Bez potknięć.

You Might Also Like

No Comments

Leave a reply