Fotografia koncertowa 0

Spring Break 2017: Pink Oculus

Na większość koncertów w trakcie Spring Breaku wpadałem na kilkanaście minut – działo się tyle, że praktycznie bez ustanku byłem w ruchu. Ale taka już natura festiwali w formule showcase – widz sam układa swój program i musi iść na kompromisy, zamiast w skupieniu słuchać całych koncertów swoich ulubionych zespołów. Ale z Pink Oculus nikt nie wyciągnąłby mnie nawet siłą!

Pink Oculus to alter ego urodzonej w Holandii wokalistki, producentki i aktorki Esperanzy Denswill. W Poznaniu wystąpiła w klubie Blue Note w towarzystwie dwóch muzyków duetu Badjekkah i zafundowała publiczności różnorodną podróż osadzoną na fundamencie klubowych brzmień. Ale znalazło się też miejsce dla klasycznego rapu (zapewniam, że Esperanza umie nawijać!) i pędzących na złamanie karku perkusyjnych solówek, przywodzących na myśl afrobeat czy karaibski trans. Jeden z najciekawszych i najbardziej emocjonujących koncertów na Spring Breaku.

A z ciekawostek – ostatni raz byłem w Blue Note mniej więcej 12 lat temu, kiedy w 2005 roku przyjechał tam jamajski klasyk Freddie McGregor. To ciekawe, że obie moje wizyty połączył wspólny mianownik – muzyka z korzeniami z Karaibów i Afryki.

You Might Also Like

No Comments

Leave a reply